SPOTKANIE WIGILIJNE KOŁA ZWIĄZKU GÓRNOŚLĄSKIEGO

WEŁNOWIEC JÓZEFOWIEC

12.12.2019 r.

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta z którymi Polacy jesteśmy bardzo związani. staramy się być blisko siebie, aby wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole, przełamać się  opłatkiem i razem przy choince śpiewać kolędy. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie świąt Bożego Narodzenia  a Wigilia jest jednym ,niepowtarzalnym wieczorem.

Tym razem Związek Górnośląski Koło Wełnowiec Józefowiec miał swój wieczór wigilijny  w Restauracji „Stara Piekarnia” w Katowicach  o godz. 17, 00 przy pięknie udekorowanym stole, odbyło się nasze ostatnie w tym roku spotkanie, choć do świąt pozostało jeszcze trochę czasu było nam miło spotkać się   w jednym czasie i miejscu by połamać się opłatkiem zasiąść przy wspólnym wigilijnym stole i złożyć serdeczne życzenia. Spotkanie otworzyła Pani Prezes Mariola Para­- Hewig która podziękowała wszystkim za cały rok współpracy złożyła życzenia i powitała dostojnych gości.
Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas ks. prof. Henryk Olszar nasz zaprzyjaźniony duszpasterz z parafii św. Józefa Robotnika który poprowadził modlitwę i przekazał życzenia świąteczne oraz udzielił błogosławieństwa na dalsze dni Nowego Roku życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i działalności koła., obecny był także  ks. proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych Dariusz Niesiobęcki z Wełnowca , była także obecna Kierownik MDK Pani Lidia Korzeniowska-Drapacz  i inni zaproszeni goście oraz niektórzy małżonkowie członków, po modlitwie podzieliśmy się poświęconym opłatkiem i wszyscy składaliśmy sobie życzenia .W atmosferze wigilijnej nocy spożyliśmy wyśmienitą kolacje, pyszne ciasto i wznieśliśmy toast  już na Nowy Rok 2020. Była to niezwykła chwila dla nas wszystkich. Święta bowiem jednoczą ludzi, ten czas pozwala zapomnieć o codziennych obowiązkach, oderwać się od problemów życia codziennego i przeżywać magiczną bożonarodzeniową atmosferę.

A oto kilka zdjęć z naszej uroczystości.

P2270857_resize

P2270850_resize

P2270864_resize

P2270850_resize

P2270856_resize

P2270863_resize

P2270851_resize

P2270860_resize

P2270858_resize

P2270847_resize