Od 1992 roku członkowie i sympatycy Związku Górnośląskiego pielgrzymują w trzecią niedzielę czerwca do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. W tym roku modliliśmy się przed obrazem Piekarskiej Panienki w niedzielę 18 czerwca. Najpierw spotkaliśmy się przed pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie po krótkiej modlitwie i złożeniu kwiatów przeszliśmy do bazyliki na Mszę św., którą w intencji Związku Górnośląskiego odprawił kapelan Związku ks.prof Arkadiusz Wuwer.

W czasie Mszy św. dziękowaliśmy za dotychczas otrzymane łaski i prosiliśmy Matkę Bożą Piekarską o opiekę nad Związkiem i całym Górnym Śląskiem na następne lata. Jak zawsze Modlitwa Wiernych przygotowana była w języku śląskim.

Po Mszy św. pielgrzymi spotkali się w auli sanktuaryjnej, gdzie ks prof. kapelan Arkadiusz Wuwer skierował do nas piękne słowa dotyczące Związku i podejmowanych działań społecznych.

Na zakończenie pobytu w Piekarach, pielgrzymi tradycyjnie, zgromadzili się w Ogrodzie Anioła, by tam przy kołocu i kawie swobodnie dyskutować o planach stowarzyszenia i dzielić się doświadczeniem.

DZIĘKUJEMY CI ZA WSZYSTKO MATKO PIEKARSKA OPIEKUNKO NASZA

DSC_2754_DxO-1_DxO-2

DSC_2764_DxO-1_DxO-2

DSC_2808_DxO-2

DSC_2818_DxO-1_DxO-2

DSC_2819_DxO-1_DxO-2

SAM_1223

SAM_1224

SAM_1225

SAM_1227