W tym roku Kapituła Nagrody pod przewodnictwem prof. Wojciecha Świątkiewicza z Uniwersytetu Śląskiego zdecydowała o przyznaniu trzech nagród.

  • Laureatem honorowej Nagrody Korfantego została prof. Joanna Rostropowicz – filolog klasyczny, naukowiec Uniwersytetu Opolskiego, kierownik Katedry Cywilizacji Śródziemnomorskiej tej uczelni, współzałożycielka Związku Górnośląskiego, autorka wielu wydawnictw poświęconych historii Śląska, która sama przyznaje, że nie jest Polką, tylko Ślązaczką.
  • Kolejną laureatką jest pochodząca z Michałkowic dziennikarka Radia Katowice, red. Beata Tomanek. Kapituła doceniła nie tylko jej pracę dziennikarską, w której popularyzuje historię i współczesność Górnego Śląska, ale też działalność społeczną, którą od ponad 25 lat prowadzi na rzecz mieszkańców tej ziemi, głównie osób starszych, niepełnosprawnych, chorych i wykluczonych społecznie oraz młodzieży.
  • Trzeci laureat to zmarły w roku 2013 ś.p. Kazimierz Nabzdyk – polski działacz społeczny z Opola. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

SAM_1470

SAM_1473

SAM_1476