W dniu 16.05.2017 r. Koło Związku Górnośląskiego Dzielnicy Wełnowiec Józefowiec postanowiło wybrać się na wycieczkę do  Goczałkowic by zwiedzić piękne ogrody Kapias . A że pogoda była przepiękna słoneczna to i humory wszystkim dopisywały. Ogrody Kapiasa, położone na obrzeżach Goczałkowic-Zdroju, swą historią sięgają do roku 1979, kiedy to właściciel Bro­nisław Kapias postanowił podzielić się swoją pasją z innymi. Na niewielkim niegdyś skrawku ziemi zaczął sadzić rośliny. Obecnie, ogrody prezentują niezwykle bogatą ofertę przyrodniczą. Na terenie dwóch ogrodów – Nowego i Starego znajdują się przepiękne okazy, które w połączeniu z architek­turą ogrodową tworząc niezwykłe, pełne kolorów i kwiatowych zapachów miejsce.

Do zwiedzania udostępniono 2 ogrody: stary i nowy. Ogród Stary jest podzielony na zaułki i zakątki, co umożliwia zwiedzającym zapoznanie się z różnością architektury ogrodowej. Ogród Nowy składa się natomiast z kilku ogrodów tematycznych, tj. Wiejski, Zachodzącego Słońca, Nad Stawem, Wrzosowisko, Angielski. Budowane są następne ogrody. Teren jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu znajdują się miejsca do zabawy dla dzieci, górki widokowe i labirynt.

Wstęp do ogrodów jest bezpłatny. Na terenie obiektu mieści się restauracja, w której serwowane są domowe obiady i pyszne desery – wyroby własne! Wokół obiektu są miejsca do zaparkowania. Można również odwiedzić Centrum Ogrodnicze i zakupić rozmaite rośliny.

Pszczyna to niezwykle urocze miasto w województwie śląskim przepięknie położone wśród lasów, nad rzeką Pszczynką, na południe od Tychów , niedaleko Goczałkowic-Zdroju i Jeziora Goczałkowickiego. Pszczyna poszczycić się może wspaniałą architekturą dlatego tez nazywana jest perłą Górnego Śląska, Największą sławę miasto zyskało miedzy innymi dzięki pałacowi w Pszczynie będącym dawnym zamkiem książęcym. Budowla jest otoczona malowniczym zabytkowym parkiem a cały kompleks należy do najwspanialszych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce. W pałacu mieści się obecnie Muzeum Zamkowe.

SAM_1087

SAM_1088

SAM_1093

SAM_1097

SAM_1097

SAM_1109

SAM_1123

SAM_1113

SAM_1126

SAM_1130

SAM_1144

SAM_1157

SAM_1166