Kultywując  tradycję  Biesiad  im. Janusza Kalinowskiego nasze Koło Związku Górnośląskiego Wełnowiec-Józefowiec zorganizowało wyjazd do Parku Miniatur Sakralnych   w Olszowej woj. opolskie gdzie prawdziwe dzieła sztuk budowli sakralnych z całego świata były na wyciągnięcie ręki, można było zobaczyć i przenieść się w różne miejsca a pogoda była niezwykle słoneczna więc czuliśmy się tak jak byśmy byli tam na miejscu a zatem byliśmy w Kolonii w Katedrze  św Pawła i NMP która znajduje się na prestiżowej liście UNESCO, byliśmy w Rzymie na Pl. Św. Piotra, w Katedrze Notre Dame w Paryżu, w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes i Fatimie, byliśmy także w Jerozolimie w Bazylice Grobu Pańskiego, widzieliśmy Katedrę i krzywą wieżę w Pizie, oraz Wenecję. Ale także zwiedzaliśmy perły naszej polskiej architektury, Sanktuarium na Jasnej Górze, Kościół Mariacki i Katedrę Wawelską w Krakowie, Św. Lipkę, Górę św. Anny.

Wykonanie wszystkich replik jest niezwykle misterne pracochłonne i kosztowne wykonanie takiej repliki to koszt od 60 – 120 tys. zł.

Po zakończonej prezentacji i opowieści na temat każdej budowli zasiedliśmy do ogniska by zjeść upieczoną kiełbaskę i wymienić uwagi oraz porozmawiać o planach na przyszłość . Wśród uczestników Biesiady byli także członkowie innych kół ZG z Bogucic, Katowic-Śródmieścia, Bractwa Gwarków, oraz inni goście.

W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy także sanktuarium w Kamieniu Śląskim Św. Jacka Odrowąża, a że pogoda była wspaniała nie chciało się wracać szybko do domu.

Wszystkim uczestnikom biesiady dziękuję za udział i zapraszam na następną w 2017 r.

A oto kilka zdjęć z podróży :

sam_0628

sam_0630

sam_0633

sam_0637

sam_0640

sam_0647

sam_0656

sam_0657

sam_0675

sam_0681

sam_0685

sam_0688

sam_0690

sam_0693